Question Info

This question is public and is used in 1 test or worksheet.

Type: Fill-In-The-Blank
Category: Daily Living Skills
Level: Grade 12
Author: SandyToni
Last Modified: 17 days ago

View all questions by SandyToni.

Daily Living Skills Question

View this question.

Add this question to a group or test by clicking the appropriate button below.

Grade 12 Daily Living Skills

To save money when buying fresh produce, look for a                 reduced price                 section at the grocery store. For example, inexpensive over-ripe           bananas           can be frozen and used for smoothies or          baking         .
You need to have at least 5 reputation to vote a question down. Learn How To Earn Badges.