Question Info

This question is public and is used in 29 tests or worksheets.

Type: Open-Ended
Category: Proportional Relationships
Level: Grade 6
Standards: 6.RP.A.2
Author: amorneault
Last Modified: 2 years ago

View all questions by amorneault.

Proportional Relationships Question

View this question.

Add this question to a group or test by clicking the appropriate button below.

Grade 6 Proportional Relationships CCSS: 6.RP.A.2

[math]($800)/(7 "days")[/math] What is the unit price?
You need to have at least 5 reputation to vote a question down. Learn How To Earn Badges.