Want to see correct answers?
Login or join for free!
  Arithmetic Worksheets
Looking for Arithmetic worksheets?
Check out our pre-made Arithmetic worksheets!
Share/Like This Page
Filter By Grade

You are browsing Grade 4 questions. View questions in All Grades.

Grade 1 Grade 2 Grade 3 Grade 4 Grade 5 Grade 6 Grade 7 Grade 8 Grade 12

Fourth Grade (Grade 4) Money (USA) Questions

You can create printable tests and worksheets from these Grade 4 Money (USA) questions! Select one or more questions using the checkboxes above each question. Then click the add selected questions to a test button before moving to another page.

Previous Page 6 of 6 Next
Grade 4 Money (USA)
Complete:

$5.83=

____ dollars + _____ pennies
Grade 4 Money (USA)

This question is a part of a group with common instructions. View group »

Your mother gives you $1.25 to buy snacks for school at the grocery store. Which set of items could you buy with your money?
  1. Pretzel
  2. CarrotMuffin
  3. OrangeCarrotPear
  4. MuffinPearOrangePretzel
Previous Page 6 of 6 Next